Koulukoirien syntymäpäivät

IMG_3787

22.4.2016 4A luokassa vietettiin meidän luokan koulukoirien, Nannu ja Kukan, syntymäpäivää. Koirille sai halutessaan tuoda nameja tai leluja -ja kyllä niitä sitten tulikin (ope kyllä kertoi, että rapsutukset olisivat parhaita lahjoja!)…

Kukka täytti 17.4.2016 kolme vuotta ja Nannu tänään 22.4.2016 kuusi vuotta.

4A:n oppilat toivat koirille leluja, luita ja nameja. Kukka oli ihan onnessaan, kun tuli niin paljon leluja, se ei oikein osaa valita, että millä se ekana leikkis. Nannu taas ei oikein ymmärtänyt, että mitä tapahtuu, kun tuli niin paljon leluja ja nameja.

Nannua ja Kukkaa on kyllä kiva helliä ja antaa niille herkkuja -onhan ne suuri osa meidän ihanaa luokkaa.?

4 A sai synttärin kunniaksi koulukoirilta vohveleita ja suklaata, karkkia…IMG_3791IMG_3795

-Kirjoitti Milla-